Mezinárodní zkoušky IRO Budapešť, 21. – 23. 4. 2017

Ve dnech 21. – 23. 4. 2017 se naši členové zúčastnili mezinárodních zkoušek IRO v Budapešti. Zde je poutavá reportáž z této velmi úspěšné události:

Tato akce byla opravdu „aprílová“ po všech stránkách. Dva týdny před začátkem jsme se dověděli informaci, že zkoušky budou o den prodlouženy, tedy pátek až neděle. Přátelé z Maďarska naštěstí vyhověli našim požadavkům a nikdo si nemusel brát nečekanou dovolenou. Další špatná zpráva dorazila týden před, byl jsem osloven jestli nemohu posuzovat, protože pan Lee z Koreje měl nehodu a zlomil si nohu. Přál jsem si startovat, takže rozhodcovský sbor Jerneja Ternovec a Daniel Sedlák byl doplněn o třetího rozhodčího, kterým byl Jaroslav Sedlák. Na časový harmonogram jsme ale čekali až do středy večer. No a aby toho nebylo málo, ve čtvrtek začalo v Budapešti a okolí sněžit. Pak už všechno běželo jako na drátkách, jen našim třem mladým psům se nedařilo (bude potřeba přitvrdit v tréninku a zamyslet se taky nad rituálem před nástupem do terénu), a ani Max v sutinách stupně B tentokrát nezazářil, přičemž David mu příliš nepomohl. Ale je potřeba se otloukat na mezinárodní scéně a získávat zkušenosti. Ostatní čtyři startující nejen splnili limity, ale probojovali se i na stupně vítězů. Plochy A vyhrál z devatenácti účastníků Gery, Cody byl třetí ve stejné kategorii, k tomu obsadil druhé místo v sutinách A z deseti startujících. Hvězdou Siria se stala SayMe, která získala třetí pořadí v těžké kategorii FL B obsazené dvaceti závodníky s nádherným hledáním za 187 bodů. Byl to první oficiální start členů SIRIUS po přijetí organizace do mezinárodní organizace pro záchranné psy (IRO) na zkouškách IRO a myslím, že jsme se předvedli v dobrém světle.