Ukázka výcviku záchranných psů, Hlučín 26.6.2023

Stejně jako minulé roky, byl i letos pobočný spolek ZKS Poodří, jako součást integrovaného záchranného systému, přizván na hlučínskou akci Den s IZS.

Akce je pojata hlavně pro školáky místních základních škol. Zúčastnila se jí ale i veřejnost a dokonce jsme zaznamenali školáky se svými učiteli z Kravař.

Zájem nejen ze strany školáků ale i dospělých, byl opravdu enormní a naši členové v podstatě neustále odpovídali na jejich dotazy a vysvětlovali, jak probíhá výcvik záchranných psů.

Taktéž psi moc času na odpočinek neměli. Když zrovna neměli dynamickou ukázku, předváděli u našeho stánku poslušnost anebo se jen tak nechali mazlit přítomnými, nejen dětmi.

Navzdory opravdu horkému počasí, ve kterém největší záhul dostali psi, se akce vydařila. Aneb jak pravila jedna školačka, když zjistila, že ji naší psi poslouchají na povel – geniální!

Děkujeme našim členům se svými parťáky, jmenovitě: Marek Dehner s Amálkou, Katka Dehnerová s Bárou, Jana Manfrinová s Aronem a Lenka Štverková s Bentleym a Aerem.